گزارش کارگاه آشنایی با بورس

آشنایی با بورس

کارگاه آشنایی با بورس ، با تدریس دکتر مهدی دلبری، روز چهارشنبه 30 آبان 98 ، ساعت 16 الی 18 همزمان با رویداد هفته جهانی کارآفرینی در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر مهدی دلبری مشاور شرکت بورس اوراق بهادار، کتاب الفبای بورس به نویسندگی آقای مستشار را به عنوان کتاب روانی از بورس معرفی و جهت آشنایی با بورس معرفی نمودند.

کارگاه آشنایی با بورس با شرح مختصری بر تاریخچه و نقش بورس و معرفی ارکان بورس آغاز شد. دکتر دلبری در ادامه درمورد داشتن سواد مالی، مهارتی که بتوانیم توسط آن درآمدمان را برای داشتن زندگی بهتر بهینه کنیم، صحبت کردند و به این موضوع اشاره کردند که پس انداز کردن مهارت به تعویق انداختن هزینه ها و کارآفرینی مهارتی است که افراد درآمدهایشان را در جایی استفاده کنند که بازده بهتری داشته باشد و ..

به تفاوتهای بازار پول و بازارسرمایه شاره نمودند و پس از معرفی نهادهای مالی، به ابزارهای مالی اشاره نمودند. در مورد نکات خرید سهام به این موضوع تأکید کرد که سهامی را بهتر است بخرید که بازارگردان دارند. در ادامه مباحث گفت در بورس همیشه ریسک وجود دارد. برخی سرمایه گذاری ها در بورس کم ریسک (صندوق های سرمایه گذاری) و برخی پر ریسک ترند (خرید مستقیم سهام). ایشان دقت در انتخاب صنعت مناسب برای سرمایه گذاری در بورس را بسیار مهم شمرد.

همچنین سایت sto.ir  را نیز به عنوان سایت مرجع در بورس معرفی نمود و محیط های قانونی بازار سرمایه را معرفی نمودند و در پایان به پرسشهای شرکت کنندگان پاسخ داد.

این اعلان را به اشتراک گذارید
نظر خود را بنویسید

جستجوی رویداد